OHAL Komisyonu İadeler ve Gündem Okumaları

• 15950 replies
  • 1737484 views
*

Çevrimdışı karagedikozgur

Ynt: OHAL Komisyonu İadeler ve Gündem Okumaları
« Yanıtla #11990 : 25 Nisan 2019, 15:54:33 »
Bla bla bla ..

Anayasa değişikliğiyle benimsenen yeni sistemin en önemli kurumunun, tabir yerindeyse ‘alametifarikası’ Cumhurbaşkanlığı kararnameleridir.” diyen Arslan, bu nedenle Cumhurbaşkanlığı kararnamelerinin anayasallık denetiminin, yeni sistemin üzerine dayanması gereken denetleme ve dengeleme mekanizması bakımından hayati derecede önemli olduğuna dikkati çekti

Bla.bla bla......

Anayasa Mahkemesi Başkanı Arslan, anayasal kimliğin temel unsurlarından olan hukuk devleti ve kuvvetler ayrılığının, yargının yasama ve yürütmeden bağımsız olmasını gerektirdiğini, bu anlamda yargı bağımsızlığının demokratik hukuk devletinin olmazsa olmaz gereklerinden biri olduğunu vurguladı.

Bla bla bla ..

https://www.birgun.net/haber-detay/aym-baskani-yeni-sistemin-alametifarikasi-cumhurbaskanligi-kararnameleridir.html
679KHK (7084KN),  İşkur, Kesk-Bes Üyesi, Muhalif, Atatürkçü, Cumhuriyet Gazetesi okudu, Gırgır karikatürlerine güldü. Adli İşlemi yok, Başvurusu İncelemeye Devam Ediyor.
Twitter: @ozgurkaragedik  E-posta: [email protected]gmail.com

Teşekkür Edenler: Dr. Kinesyoloji, Acharad

*

Çevrimdışı realist83

« Yanıtla #11991 : 25 Nisan 2019, 15:55:37 »
Merhaba.Yeni üyelerdenim..
Adıma açılan soruşturma nedeniyle her an meslekten ihraç edilme/uzaklaştırılma ile karşı karşıyayım. Gelecek olumsuz haberi bekliyorum.
Açığa alındığımda, ihraç edildiğimde çalışabileceğim bir iş arıyorum.
Türkçe öğretmenliği mezunuyum fakat Meb de görev yapmıyorum.
Bunalım, belirsizlik, çaresizlik o kadar kötü ki.
İş konusunda yardımcı olabilecek biri var mı ?
Hocam sen bizden farklısın. Birçoğumuzu kimseye sormadan bir gecede ihraç ettiler. Suçun, günahın yoksa birilerini bul buluştur, yol yakınken bu işi durdur. Kurumunu bilmiyorum ama kurum amirlerinde bitiyor iş...
672 MEB, 25 ay sendika"istifa" + gazete"iptal"
SYOK, incelemeye devam

« Yanıtla #11992 : 25 Nisan 2019, 16:07:42 »
Benim bitti de ne oldu... komisyon dan red bekliyorum. Kriterim tanık ifadesi. Ama kurum kanaati ile ihraç olduğum için red verecek. idare mahkemesine hazırlık yapıyorum şimdiden...
meslektaşız. Bende infaz koruma memuru idim. Sana solicegim şuki: bu kadar ümitsiz olma. Komisyon cevabı senin tahminin. Daha cevap gelmemis. İkincisi red dahi gelse şuan 3-4 kriterli ama beraat almış kişiler idare mahkemelerince göreve iade ediliyor. bence bu kadar ümitsiz olma.
701 ile açığa alınmadan ihraç. Adlı soruşturma 2017 Ağustos dan beri dosya açık. İdari soruşturma yok. Komisyon incelemesi devam ediyor.

Teşekkür Edenler: ikm2779

« Yanıtla #11993 : 25 Nisan 2019, 16:27:31 »
DPU'den İade Haberi
DPU den kriteri olmayan 679 lu akademisyen bir hocamız az önce iade oldu. Ben yanındayken (bugün) aradılar. O kadar çok mutluydu ki anlatamam. Yüzündeki sevinç ifadesi görülmeye değerdi. Üç tercih istemişler. Darısı tüm mağdurların başına inşallah.

« Yanıtla #11994 : 25 Nisan 2019, 16:28:03 »
Andy hocam, aynı yoldan geçmişiz. eski iletiler görülmediğinden arkadaşlar ne dediğinizi anlamayabilir. 44 ay oldu damgalanalı. halen bekliyoruz diyelim de anlasınlar...
Hocam hani şu aralar diyorlar ya Silivri soğuktur diye.
Ben Cinnah çok soğuktu diyorum...
KHK 672 Üst Kurul Uzmanı.
Başbakanlığa sürüldü.
Takipsizlik var.
İnceleme devam.

Teşekkür Edenler: stg

« Yanıtla #11995 : 25 Nisan 2019, 16:31:59 »
DPU'den İade Haberi
DPU den kriteri olmayan 679 lu akademisyen bir hocamız az önce iade oldu. Ben yanındayken (bugün) aradılar. O kadar çok mutluydu ki anlatamam. Yüzündeki sevinç ifadesi görülmeye değerdi. Üç tercih istemişler. Darısı tüm mağdurların başına inşallah.
Hayırlı olsun. Allah bizlere de nasip etsin.
Hukuki konularla ilgili mutlaka uzman hukukçu yorumları ile hareket ediniz.

672 Akademisyen, 15.05.2019'da kabul kararı bildirildi.

Başvurunuz hakkında verilen KABUL kararı tarafınıza tebliğ edilmek üzere ilgili kuruma teslim edilmiştir.

Teşekkür Edenler: adaletesusadık, Alp eren, h_drn

« Yanıtla #11996 : 25 Nisan 2019, 16:38:14 »
idare mahkemelerinden komisyonun ret verdiği fakat takipsizlikalan (kovuşturmya yer yoktur) kararıyla ilgili örnek karar çıktı mı henüz??

Teşekkür Edenler: nmelihkutlu

« Yanıtla #11997 : 25 Nisan 2019, 16:40:37 »
DPU'den İade Haberi

Bizlere doğru bir cisim yaklaşıyor. Benim de 679 ve krakersiz. Yarın, cisim yaklaşsa bari.
679 KHK Akademisyen, 04 Ağustos 2016 açık, 06 Ocak 2017 ihraç
19.06.2018 Tarihinde "KAMU ADINA KOVUŞTURMA YAPMAYA YER OLMADIĞINA" dair karar verildi.

Teşekkür Edenler: Alp eren, scienceindex

*

Çevrimdışı karagedikozgur

« Yanıtla #11998 : 25 Nisan 2019, 16:52:34 »
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nde kayyum tarafından açığa alınan 43 personel işe geri alındı

https://www.gazeteemek.com/m/gundem/diyarbakirda-kayyum-doneminde-aciga-alinan-43-belediye-calisani-h9423.html

Bizim problemlerimizin kaynağı ve çözümü "Siyaset"
679KHK (7084KN),  İşkur, Kesk-Bes Üyesi, Muhalif, Atatürkçü, Cumhuriyet Gazetesi okudu, Gırgır karikatürlerine güldü. Adli İşlemi yok, Başvurusu İncelemeye Devam Ediyor.
Twitter: @ozgurkaragedik  E-posta: [email protected]

« Yanıtla #11999 : 25 Nisan 2019, 17:31:07 »
Tüm iade kararlarındaki ortak nokta bence tanık ifadesi olmaması
Tanık beyanı varsa red
Yoksa ister banka ister SGK olsun iade oluyor

1.derece akraba (eş) mağduru olanlar??? (0 kritersiz)
693-TSK Hemşire
Adli-İdari Sor.yok
Açığa alma yok