OHAL Komisyonu İadeler ve Gündem Okumaları

• 15950 replies
  • 1737492 views
Ynt: OHAL Komisyonu İadeler ve Gündem Okumaları
« Yanıtla #12000 : 25 Nisan 2019, 17:36:16 »

1.derece yakın durumunda tam bi belirsizlik var
İade olan da duyduk red de duyduk
Hatta İdare Mahkemesi kararı paylaşılmıştı 1.derece yakından dolayı red veren
Bende aynı durumdan bekliyorum
Biraz umutsuzum ben
672 - beklemekten yorgun düştü

« Yanıtla #12001 : 25 Nisan 2019, 17:40:12 »
Hayırlı olsun. Allah bizlere de nasip etsin.

Amin hayırlısı ile inşallah...
İyi olmak kolaydır Adil olmak zordur...
672, KİT, KYOK, İnceleme Devam Ediyor (1 Mayıs 2019)
Ne Devletime Küserim Ne Milletime Kırılırım, Allah'a inanır O'na güvenirim-Iustita fundamentum regnorum/El-'adlü esâsü'l-mülk

Teşekkür Edenler: Dr. Kinesyoloji, MartinRiggs

*

Çevrimdışı Vuslatadoğru

« Yanıtla #12002 : 25 Nisan 2019, 18:04:47 »
ohal bitti, hakkımızda adli-idari işlem yok neden işimize iade etmiyorsunuz(bu arada dava açıldıktan sonra ifade verdim başka birşey olmadı bekliyoruz takipsizlik mi olur başka bir şeymi bilemiyorum, dosya boş dedi polis sadece) diyerek açtığımız idari davadan red geldi. avukat kanalıyla yürüyen bir işlem bu sonuç olarak .kines başkan ve değerli üyeler red kararının gerekçesinde özetle khk ile atıldınız, ya ohal komisyonu sizi döndürebilir yada atan kanun yapıcı tekrar khk ile (parantez içinde kanun demiş) alabilir diyor başka lamı cimi yok oybirliğiyle diyor. Bu davayı bim,danıştay,aym taşımak devam ettirmenin kazandıracağı yada kaybettirecekleri (avukatlık ücr. vs harç vs.)konusunda kararsız kaldım.Ekonomimi zorlarım ama acaba kaldı aklımda.. değerli yorumlarınız nedir.
Dua edin çağırılıp ifade vermişsiniz.Cağlayana her gittiğimde dosyanda yok,hakkında hiçbir tahkikatta yok deyip , yazıp,çizip yolluyorlar.Bugun tekrar gittim TEMde dosyanın olup olmadığını araştırınız diye dilekçe verdim .Bakalım ne 10 gün sonra gel öğren dediler .Dosya var ise ,ifademin alınması için TEMe talimat verilmesini  isteyeceğim .İfade veren ,komisyondan red alan bile en azından önünü görüyor ,bende oda yok.
672 KHKlı öğretmen,adli idari soruşturma yok,
İncelenmeye devam

Twiter: @mbilalertan

« Yanıtla #12003 : 25 Nisan 2019, 18:08:36 »
DPU'den İade Haberi
DPU den kriteri olmayan 679 lu akademisyen bir hocamız az önce iade oldu. Ben yanındayken (bugün) aradılar. O kadar çok mutluydu ki anlatamam. Yüzündeki sevinç ifadesi görülmeye değerdi. Üç tercih istemişler. Darısı tüm mağdurların başına inşallah.

Hocam hangi fakulteden iade olan hocamiz.
KHK 686
Kurum: Universite-Akademisyen
Adli islem yok.Arayan soran yok.
Inceleme devam ediyor.

Teşekkür Edenler: nmelihkutlu

« Yanıtla #12004 : 25 Nisan 2019, 18:16:54 »
Arkadaşlar yaklaşık 2,5 yıl önce 3 gün gözaltı olmuş daha sonra ifade alındıktan sonra adli kontrol ile serbest kalmıştım. An itibariyle takipsizlik kararım geldi. Suçlamalar sendika ve çocuğun okulu. Komisyon hala inceliyor. Takipsizlik belgemi valilik aracılığı ile komisyona yolladım. Bu aşamada yapmam gereken başka bir şey var mı? Tazminat davası açmak, göreve iade için bakanlığa başvurmak vb. ??

« Yanıtla #12005 : 25 Nisan 2019, 18:25:44 »
meslektaşız. Bende infaz koruma memuru idim. Sana solicegim şuki: bu kadar ümitsiz olma. Komisyon cevabı senin tahminin. Daha cevap gelmemis. İkincisi red dahi gelse şuan 3-4 kriterli ama beraat almış kişiler idare mahkemelerince göreve iade ediliyor. bence bu kadar ümitsiz olma.
Kardeş adalet bakanlığı kurum kanaati olunca direk red veriyor. Defalarca red alanları gördük. idare mahkemesinin tanık ve kurum kanaati olayına bakış açısını bilmiyorum. Hakkımızda hayırlısı olsun. Allah hepimizin iadesini versin.
701 ikm ihraç. 2 tanık ifadesi. Albatros yok.
25.02.2019 takipsizlik.
Ohal komisyon incelemeye devam...

« Yanıtla #12006 : 25 Nisan 2019, 18:29:55 »

Hocam hangi fakulteden iade olan hocamiz.
Bende DPÜ den bir iade haberi aldim. Az once DPU den iade haberi veren arkadasla ayni kisinin haberini duymus olabiliriz.
Iade olan hocayi iyi taniyorum.Kriteri kesinlikle yoktu. Hemen soyleyeyim torpili de yoktu.
Darisi basimiza...
KHK 686
Kurum: Universite-Akademisyen
Adli islem yok.Arayan soran yok.
Inceleme devam ediyor.

Teşekkür Edenler: Dr. Kinesyoloji, Tarık, nmelihkutlu

« Yanıtla #12007 : 25 Nisan 2019, 18:39:27 »
https://twitter.com/bbcturkce/status/1121434438250921985?s=19 yorum yapılabilir bence. Doğru yere yazdığımdan emin değilim.

Teşekkür Edenler: A.Betül, RosedewittbukateR

« Yanıtla #12008 : 25 Nisan 2019, 18:49:24 »
Kardeş adalet bakanlığı kurum kanaati olunca direk red veriyor. Defalarca red alanları gördük. idare mahkemesinin tanık ve kurum kanaati olayına bakış açısını bilmiyorum. Hakkımızda hayırlısı olsun. Allah hepimizin iadesini versin.
evet adalet bakanlığı kurum kanaatiyle komisyondan çok red alan var. Ama idare mahkemesinde bu kanaate esas belgeler isteniyor. Kurumun tutarlı belgeleri yoksa ve kişinin takipsizlik yada beraatı varsa göreve iade olacaktır.
701 ile açığa alınmadan ihraç. Adlı soruşturma 2017 Ağustos dan beri dosya açık. İdari soruşturma yok. Komisyon incelemesi devam ediyor.

Teşekkür Edenler: nmelihkutlu

« Yanıtla #12009 : 25 Nisan 2019, 18:49:28 »
Arkadaşlar yaklaşık 2,5 yıl önce 3 gün gözaltı olmuş daha sonra ifade alındıktan sonra adli kontrol ile serbest kalmıştım. An itibariyle takipsizlik kararım geldi. Suçlamalar sendika ve çocuğun okulu. Komisyon hala inceliyor. Takipsizlik belgemi valilik aracılığı ile komisyona yolladım. Bu aşamada yapmam gereken başka bir şey var mı? Tazminat davası açmak, göreve iade için bakanlığa başvurmak vb. ??
Geçmiş olsun öncelikle. 15 gün sonra takipsizlik kararın kesinleşir. Bu vakitten sonra eğer avukat tutmuş ve ücret ödemiş isen bu paranın iadesi için vede göz altında kaldigin günler ve yaşadığın maddi manevi tahribat adına tazminat davası acabilirsin. Avukatlık ücreti ve göz altında kaldigin süre için bedel öderler ama tazminat genelde vermiyorlar. Iade olunca dava aç diyorlar genelde. Yanlız şu varki avukata verdiğin parayı delillendirmen gerek ayrıca bu parayı dava açmadan önce ödemiş olman lazım. Bazı çakal avukatlar ücretlerini elden alıyor ve devlete az bir miktar gösteriyorlar. Bu durumda verdiğin ücretin tamamını alamiyorsun
672 Akademisyen. 5 Aralık 2018 Takipsizlik.

El hasıl cehennem lüzumsuz değil. Çok işler var ki, bütün kuvvetiyle yaşasın cehennem der.
Cennet dahi ucuz değildir; mühim fiyat ister...

Teşekkür Edenler: cbcb672