OHAL Komisyonu İadeler ve Gündem Okumaları

• 15950 replies
  • 1737499 views
*

Çevrimdışı karagedikozgur

Ynt: OHAL Komisyonu İadeler ve Gündem Okumaları
« Yanıtla #15490 : 18 Mayıs 2019, 02:50:29 »
https://tele1.com.tr/khk-ile-ihrac-edilen-yarbay-alkan-verin-mahkumiyeti-diye-bagirdi-mahkeme-baskani-salondan-cikardi-55699/

KHK ile ihraç edilen yarbay Alkan ‘Verin mahkumiyeti’ diye bağırdı… Mahkeme Başkanı salondan çıkardı

ŞIRNAK’ta, PKK ile girdiği çatışmada şehit olan kardeşi Ali Alkan’ın cenazesinde söyledikleriyle gündeme gelen ve darbe girişiminin ardından 672 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edilen eski yarbay Mehmet Alkan’ın ‘FETÖ/PDY üyeliği’ suçlamasıyla yargılandığı davada gerginlik çıktı.
Hakkında ifade veren gizli tanık Abdullah’ın 3 aydır dinlenilmediğini ileri süren Alkan, mahkeme heyetiyle tartışınca salondan çıkarıldı.

Ankara 27’nci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuksuz sanık Mehmet Alkan ile avukatları katıldı. Mahkeme heyeti, dosya için gelen evrakı okuduktan sonra Alkan’ın Türk Silahlı Kuvvetleri’nden (TSK) ihraç edilmesiyle ilgili tanıklık yapan emekli albaylar Güven Şaban ve Aziz Yılmaz’ı dinledi. 2 tanık da sanığın FETÖ/PDY üyesi olduğuna ilişkin bilgilerinin bulunmadığını, ihraç sürecinde de dosyasında böyle bilgi olmadığı söyledi. Daha sonra söz alan sanık avukatı, müvekkili hakkında FETÖ/PDY üyesi olduğu yönünde ifadeler veren gizli tanık Abdullah’ın mahkemeye getirilerek, sanıkla yüzleştirilmesini talep etti. Avukat, aksi takdirde, gizli tanığın ifadesi beklenilmeden karar verilmesini istedi.

‘VERİN MAHKUMİYETİ’ TEPKİSİ
Mahkeme heyeti, talepleri dinledikten sonra gizli tanığın sonraki celsede Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile dinlenilmesine karar verdi. Bu sırada ayağa kalkan sanık Alkan, “Buraya gelip, ne anlatacak? 3 ay geçmiş, getirememişsiniz. Daha neyi bekliyorsunuz? Verin mahkumiyeti” diyerek, tepki gösterdi. Sanığın sözleri tutanağa geçerken, Alkan, “Sanık değil mağdurum”[/b] diye bağırdı. Bu sırada avukatları sanık Alkan’ı, ağzını kapatarak, susturmaya çalıştı. Mahkeme başkanı ise “Mahkemeye sesinizi yükseltemezsiniz” diyerek, Mehmet Alkan’ı duruşma salonundan çıkardı. Duruşma ertelendi.

(NOT: Mehmet Abi ile sohbetlerimiz sırasında bir gün, bu gizli tanık Abdullah denen şerefsizin hala Kara Pilot olarak Helikopter uçuruğunu söylemişti.)
679KHK (7084KN),  İşkur, Kesk-Bes Üyesi, Muhalif, Atatürkçü, Cumhuriyet Gazetesi okudu, Gırgır karikatürlerine güldü. Adli İşlemi yok, Başvurusu İncelemeye Devam Ediyor.
Twitter: @ozgurkaragedik  E-posta: [email protected]

« Yanıtla #15491 : 18 Mayıs 2019, 02:50:30 »
İnadımız, kararlılığımız,
İnancımız, cesaretimiz,
Umudumuz, kararlılığımız,
Vazgeçmeyişimiz, pes etmeyişimiz,
Korkmadan yürüyüşümüz.
İşte Her Şey #bu100den

özgür hocam bir sorum var önümüzdeki günlerde çıkması muhtemel yargı reformu paketi bizleri ne kadar etkiler ya da bizleri bağlar mi?
KHK 679 Kurum: Ticaret Bakanlığı Komisyon: incelenmekte

*

Exam

« Yanıtla #15492 : 18 Mayıs 2019, 03:07:24 »
                                       YORUMSUZ. Görüyorsunuz. Anlatmaya lüzum yok.

https://i.hizliresim.com/k92JvJ.jpg

*

Çevrimdışı karagedikozgur

« Yanıtla #15493 : 18 Mayıs 2019, 03:17:22 »
özgür hocam bir sorum var önümüzdeki günlerde çıkması muhtemel yargı reformu paketi bizleri ne kadar etkiler ya da bizleri bağlar mi?

Dostum bende sizler gibi basından takip ediyorum ve öyle sağdan soldan bir yerlerden duyum falan almıyorum. Burada paylaştıklarım kendi okumalarım, ne kadar doğrudur bilemem.
Ancak bu konuda  beraber sesli düşünürsek,

1-Hele bir çıksın, ondan sonra konuşalım derim.

2-Diyelim ki Çıkacak,
a) seçimden önce çıkarsa, bence bize pek bir hayrı dokunmaz, sadece "kader mahkumları(!)" için,
dolup taşan cezaevlerini boşaltmak için çıkarırlar.,

b-1)Seçimden sonra çıkarsa, istanbul'u alırlarsa a) dan farkı olmaz.
b-2)Seçimde istanbul'u yine kaybederlerse, hele hele farklı kaybederlerse, bu onların halkın desteğini kaybettiklerinin, itiraz edemeyecekleri bir şekilde ilanı demek. Uçak irtifa kaybediyor demek, burnu yukarı kaldırmaları için bir şeyler yapmaları gerektiği demek. Buda Ekonomi ve onun bağlı olduğu Hukuk konusunda CİDDİ bir şeyler yapmak zorundalar demek.

Yani lafın kısası üstadım bizim işlerimiz düzelme hızı SİYASİ olaylarla doğru orantılı.
Laf anlamaları için, ZOPAYLA sırtlarına sırtlarına vurmamız lazım.

Selamlar

679KHK (7084KN),  İşkur, Kesk-Bes Üyesi, Muhalif, Atatürkçü, Cumhuriyet Gazetesi okudu, Gırgır karikatürlerine güldü. Adli İşlemi yok, Başvurusu İncelemeye Devam Ediyor.
Twitter: @ozgurkaragedik  E-posta: [email protected]

Teşekkür Edenler: kartalhocam, Serpil68, huseynolmak, Boran36

*

Çevrimiçi alpha

« Yanıtla #15494 : 18 Mayıs 2019, 03:52:12 »
Ülkenin son yüzyılının en kötü toplumuna iktidarına muhalefetine medyasına ekonomisine en önemlisi de insanlığına tanık olduğumuz bu dönemde bir de mağdur olan tüm khk'lılar hayırlı sahurlar. Ne şanslı insanlarmışız be. Yüce Rabbim hikmetinden  imtihanından sual olunmaz da içimizi birazcık ferahlatıver.
657 ile doğmadım ki 677 ile öleyim.
Sabır beklemek değil mücadele etmektir. Hz.Ali
Ya herkese adalet ya da herkese zillet.

« Yanıtla #15495 : 18 Mayıs 2019, 04:13:30 »
merhaba,
forumda arama yapma yetkim olmadığı için bulamadım. ohal komisyonuna ait bir telefon numarası yazıldığını hatırlıyorum. tekrar hatırlatma imkanı olan var mı acaba? şimdiden teşekkür ediyorum.
672 - uzman - adli dosya yok

« Yanıtla #15496 : 18 Mayıs 2019, 04:20:32 »
Google da bulabilirsiniz
701 khk-TSK
adli soruşturma varmış, idari işlem yok Arayan soran da yok. Aradığımda cevap da yok.
beklemeye devam

« Yanıtla #15497 : 18 Mayıs 2019, 07:36:22 »
Geçmiş olsun. Banada 2 hafta önce ret gelmişti. Personel şube ile iletişime geçin. Ret kararımı gördükten sonra 1 haftada elime ulaştı. Hakkımızda hayırlısı olsun.
Personel şube ne oluyor devre tam soylermisin anlaşılmadı yazdıkların
701 Khk ile ihraç ağaç kökü sevmeyen bir polis adli olarak Kasım 2018 de takipsizlik aldı komisyonun adaletini beklemeye başladı

« Yanıtla #15499 : 18 Mayıs 2019, 08:49:42 »
Süleyman soylu suçsuz olanlara pasaport vereceğiz dedi. Ben takipsizlik aldım bana pasaport verirler mi? Ya da ağam bizimle egleniy mi?
672 istanbul
Meb 23 ay istifa edilmiş sendika (ocak 2016)
Ocak 2019 ifade verildi (KYOK) alındı
Incelemeye devam

Teşekkür Edenler: Sibemol