Milli Eğitim Bakanlığı İhraçları

• 851 replies
  • 101623 views
Milli Eğitim Bakanlığı İhraçları
« : 08 Kasım 2017, 18:59:26 »
Milli Eğitim Bakanlığı İhracı olanlar için paylaşım yeri.
Yorumlarım şahsi fikir ve görüşlerimdir ve beni bağlar. Hukuki konularla ilgili mutlaka uzman hukukçu yorumları ile hareket ediniz.

672 Akademisyen, Komisyon incelemesi devam.(09.04.2019)
Adli soruşturma/kovuşturma yok...

*

konak1325

Ynt: Sendika Üyeliği Sebebiyle ihraç olanlar
« Yanıtla #1 : 08 Kasım 2017, 19:04:34 »
Saol kinesyoloji hocam.

« Yanıtla #2 : 08 Kasım 2017, 19:10:10 »
Daha detaylı analizler için faydalı olur umarım.
Yorumlarım şahsi fikir ve görüşlerimdir ve beni bağlar. Hukuki konularla ilgili mutlaka uzman hukukçu yorumları ile hareket ediniz.

672 Akademisyen, Komisyon incelemesi devam.(09.04.2019)
Adli soruşturma/kovuşturma yok...

« Yanıtla #3 : 08 Kasım 2017, 19:13:03 »
teşekkur ederim hocam.benım durumum 13 ay sendıka ve 17 temmuz 2016 istifa  :'(
672 KHK Sağlık, Başvurusu incelenmeye devam ediyor

« Yanıtla #4 : 08 Kasım 2017, 20:40:42 »
Haydi hayırlısı. Ben de aralık 14-ekim15 10ay sendika üyesi.

*

saz

« Yanıtla #5 : 08 Kasım 2017, 21:54:37 »
Arkadaşlar merhaba.

2015Kasım ayında istifa ettiğim sendika nedeniyle ihraç edildim.12 Eylül 2017 de adli süreç geçirdim.akşamına yurdışı yasağı ile bırakıldım.21 eylül 2017 de takipsizlik aldım.

*

saz

« Yanıtla #6 : 09 Kasım 2017, 00:19:46 »
Büsra hocam merhaba.

Sevgili hocam Anayasal bir hak olan sendika hürriyeti nasıl iltisak sebebi sayılacak sizce.

Emniyette ifade verirken TC Anayasasına,Uluslararası Sözleşmelere ve Devlet Memurları Kanununa aykırı hiç bir işlemim olmamaıştır demiştim.

Ayrıca bu sendika Darbe girişiminden 5 ay sonra bile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının İnternet adresinde 4688 SAYILI KANUNA GÖRE FAALİYET YÜRÜTEN SENDİKALAR ARASINDA YER ALMIŞTIR.

Ben takipsizlik almıştım.Siz de inşallah bir an evvel beraat kararınızı alırsınız.Ondan sonra hangi kriteri belirlerse belirlesinler

*

saz

« Yanıtla #7 : 09 Kasım 2017, 00:38:45 »
 İdare,AİHM den döneceği ve tazminata mahkum edileceği yüzde yüz olan sendika hürriyeti için AİHM e gidilmesine izin verir mi?

İltisak için sanırım 2 veya 3 kriterin bir arada bulunması gerekiyor.

*

Julian_Nagelsmann

« Yanıtla #8 : 09 Kasım 2017, 00:43:38 »
Saz hocam iyi geceler olsun.
Ben takipsizlik alacağım. Biliyorum. Ancak iltisak kabul ederse komisyon bizi daha çok bekletirler gibime geliyor.

Yargıda oluşan yeni yetme adımlar, güzel gelişmeler umutlandırsa da iltisak denilen saçmalık yakamıza yapışmış. Silkelesek de kurtulsak diye çabalarken onlar sıkı sıkıya yapışsın diye uğraşıyorlar sanki.

takipsizlik alacaksiniz insallah. zamanla obur beladan da kurtulacaksiniz umarim. tum kalbimle diliyorum bunu...

selamlar.

*

Çevrimdışı Ugurb

« Yanıtla #9 : 09 Kasım 2017, 01:17:49 »
Merhabalar arkadaşlar. 20 ay sendika benim 2015 nisan istifa . Benimki sizinkini dover falan filan:) İnşallah tüm masumların hakları geri verilir . Nedir bu saçma şey ya müslümana gavur eziyeti derler ya o söz benzetme de kusur olmaz derler ya tam tersi oldu.
Kinesyoloji hocamın umudunu kaybetme dediği her an nefes alan iade olan . Sendika kelimesini dahi duymak istemeyen yeni yazılımcı yeni öğretmen.