Eğitim-Bir-Sen’den Ohal Komisyonuna Çağrı

Eğitim-Bir-Sen 40. Başkanlar Kurulu toplantısı İstanbul’da yapıldı. Gündeme ilişkin değerlendirmelerin yapıldığı, eğitimin ve eğitim çalışanlarının çözüm bekleyen sorunlarının ele alındığı toplantıda OHAL Komisyonuna hızlılık çağrısı yapıldı.

 

3- Kamu görevlileri hakkındaki olağanüstü hâl kanun hükmünde kararnameleriyle tesis edilen işlemleri denetleyecek olan Olağanüstü Hâl İşlemleri İnceleme Komisyonu’na çalışmalarını hızlandırması çağrısında bulunuyor; komisyonun hızlı, mağdur edilenlerin haklarının iadesi noktasında etkili, kamu vicdanını tatmin eden kararlar alması gerektiğini ifade ediyoruz.

4- Görevden uzaklaştırılan ya da KHK ile görevine son verilip de Bylock kullanmadığı teknik olarak açığa çıkanlar başta olmak üzere, terör örgütleriyle irtibatı ve iltisakı bulunmadığı ortaya konulanlar, haklarında adli mercilerce takipsizlik ya da beraat kararı verilenler ile masumiyeti ispat edilenler için acil iade süreci başlatılmalı; yeni gelişmeler ışığında hızlı değerlendirmeler yapılmalı ve mülki idare amirliklerince yapılan açığa alma işlemlerinin sona erdirilmesi sağlanmalıdır.

Kaynak

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*