OHAL Komisyonu İlk Kararları İki hafta içinde açıklanacak

Kamudan KHK ekli listeleriyle ihraç olanların ve diğer işlemlerin incelenmesi için kurulan OHAL Komisyonu ilk kararlarını iki hafta içerisinde vermeyi planlıyor. Tahminimizce Aralık ayı başından itibaren kararlar açıklanmaya başlayacaktır.

Kararlar, komisyonun çalışma usül ve esasları tebliğine göre en son çalışılan kurum/kuruluş aracılığıyla tebliğ kanunu göre posta ile yapılacaktır.

Başvurunun kabulü veya reddi halinde bu kararlar kişilerin en son görev yaptığı kurum tarafından tebliğ edilecektir.

Kabul kararları Devlet Personel Başkanlığına bildirilecek ve 15 gün içinde atamalar gerçekleştirilecektir. Akademisyenlerin atamaları ise YÖK tarafından Ankara, İstanbul ve İzmir haricinde 2006 yılından sonra açılan üniversitelere ve en son görev yapılan üniversite haricinde bir üniversiteye yapılacaktır.

Devlet Personel Başkanlığı farklı kuruma ataması yapılamayacak olanları yine aynı kuruma, diğerlerini ise farklı kurumlara atama yapabilecektir.

Ret kararı alanların tebliğ tarihinden itibaren Ankara İdare Mahkemelerine 60 günlük iptal davası açma süresi bulunmaktadır.

Suçluların en ağır ceza ile cezalandırılması, masumların da biran önce aklanması ve görevlerine dönebilmeleri hakkın gereğidir.

Devletimiz bu mağduriyetleri OHAL Komisyonu eliyle giderecektir.

Geciken adalet adalet değildir. Devletin temeli adalettir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*