OHAL Komisyonu Öğretmenin Başvurusunu Kabul Etti

672 sayılı KHK ile kamu görevinden çıkarılan öğretmenin başvurusu OHAL Komisyonu tarafından yerinde görülerek kabul edildi. Başvurusu kabul edilen öğretmenimize hayırlı olsun, devletimiz OHAL Komisyonu eliyle tüm hataları düzeltecektir ve tüm mağduriyetler kısa süre içinde giderilecektir.

OHAL Komisyonu başvuruları sonrası başvurusu kabul edilenlerin ataması 685 s. KHK’nın 10. maddesine göre DPB tarafından yapılmaktadır. Bu maddede bulunan muğlak ifadeler öğretmenlerin farklı kurumlara memur olarak atanabileceği yorumlarına sebep oluyordu.

Öğretmenin yine MEB’e öğretmen olarak atanması akıllara gelen farklı kuruma atanma sorusunu net olarak cevaplamıştır. Bu karardan sonra öğretmenlerin başvurusu kabul edilirse yine MEB emrinde öğretmen olarak atanabileceğini söyleyebiliriz.

Öğretmenimiz kamudan ihraç olduğu şehre atanmıştır. Kamu görevinden uzaklaştırılmasına sebep olarak WİFİ hatası görülmektedir. WİFİ kullanım hatası ile ilgili olarak yürütülen adli soruşturma neticesinde 6 ay önce takipsizlik kararı ile soruşturması sonuçlanmış masum olduğu ispatlanmıştır.

Bu iade kararı ve atama sonrası öğretmenlerin farklı kuruma atanma sorunsalı tamamen sona ermiştir. Masum olduğu anlaşılan bir öğretmenin memur olarak farklı kurumlara atanması yeni mağduriyetlere sebep olabilirdi.

Şimdi burada akıllara acaba başvurusu kabul edilen öğretmenler arasında ayrımcılık yapılabilir mi sorusu gelmektedir. Kesinlikle net olarak ifade etmek gerekir ki bir öğretmenin başvurusu kabul edilirse yine MEB emrine öğretmen olarak atanacağı bir kural olarak tüm öğretmenlere uygulanacaktır.

Erdal Tekin

 

Her türlü içeriğinin tüm telif hakları basvuruyorum.com’a aittir. Basvuruyorum.com sitesinde yer alan bütün yazılar, tasarım ve düzenlemelerimiz telif hakları 5846 numaralı yasa ile korunmaktadır. Bunlar basvuruyorum.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*