OHAL Komisyonu Sonrası Dönüş Sevinci

OHAL Komisyonu kararları ile göreve dönüşler başladı. Devletimiz hataları düzeletecek ve masumlarla suçluları ayıklayacak tüm mağduriyetleri giderecektir.

05 Şubat 2018 tarihli Yeni Şafak‘ın haberine göre;

SGK çalışanı Mehmet T. “Allah’a şükür adalet tecelli etti” derken SPK görevlisi Mustafa Kalkan komisyon sayesinde devletin mağduriyetleri giderdiğini ifade etti.

Görevine iade olan Mehmet Kalkan; Görevine iade edildiği günlerde ikinci çocuğu ‘Muhammed Furkan’ dünyaya gelen ve çifte mutluluk yaşayan SPK çalışanı Mustafa Kalkan “OHAL Komisyonu üzerinden devlet mağduriyetleri gideriyor” dedi.

OHAL Komisyonunun görevine iade ettiği Öğretmen Harun K.; “Devletimize, hukukumuza olan inancımı hiç yitirmedim” derken, SGK çalışanı Mehmet T. ise, “Adalet muhakkak tecelli ediyor” diye konuştu.

Yeni Şafak’ın haberine göre; Atılan iftiralar veya haksızlıklar nedeniyle görevden ayrılanların mağduriyetlerini gidermek için 23 Ocak 2017’de çıkan KHK ile kurulan OHAL Komisyonu ilk kararını 22 Aralık’ta verdi. Gerekli incelemeleri yaptığı 4 bin dosyayı karara bağlayan Komisyon, başvurunun reddi yönündeki hükümlerin yanı sıra göreve iade kararları da verdi. Göreve iade edilenler arasında öğretmen, polis ve devletin farklı kurumlarında çalışan kişiler bulunuyor.

Sosyal Güvenlik Kurumu’nda (SGK) çalışan Mehmet T.; yaklaşık 1.5 yıl önce görev yaptığı SGK’dan ihraç edilen ve OHAL Komisyonu’nun kararının ardından yeniden göreve dönmeye hazırlanan Mehmet T. ailecek çok üzücü bir süreçten geçtiklerini ve zor günler yaşadıklarını anlattı. Komisyonun kararının kendilerini çok mutlu ettiğini söyleyen Mehmet T., “Adalet er ya da geç muhakkak tecelli ediyor. Temize çıkmış olmamız bizi çok mutlu etti. Allah’a şükürler olsun, görevimize iade edileceğiz” dedi. Mehmet T., şöyle devam etti: “Allah FETÖ’nün cezasını versin. Bir sürü insanı mağdur ettiler. FETÖ ile alakası olmayan benim gibi insanlar da inşallah bir an evvel aklanır. Devlet büyüklerimiz de zaten bunu görüyor ve gereğini yapıyorlar. Şükürler olsun adalet tecelli ediyor inşallah.”

OHAL Komisyonunun görevine iade ettiği bir diğer kişi Harun K. Erzurum’da öğretmen olarak görev yapan K., FETÖ’nün kriptolu haberleşme programı ByLock’u kullandığı iddiasıyla ihraç edildi. Ancak yapılan soruşturmayla ByLock programının yüklü olduğu numaranın Harun K. tarafından kullanılmadığı belirlendi. Harun K. hakkında, savcılık ‘kovuşturmaya yer olmadığı’ kararı verirken, OHAL Komisyonu da iade kararı verdi. Erzurum’da yeniden öğretmen olarak görevine başlayan K., “Başkasına verilmiş bir hattan dolayı başımıza böyle bir elim olay geldi. Elbette bu süreç psikolojik olarak beni ve ailemi çok yıprattı. Ancak ülke büyük bir badire atlattı. Bu badire sonucunda da birileri şehit olarak, birileri gazi olarak bunun bedelini ödedi. Bizler de işimizden ayrı kalarak ufak çaplı bir bedel ödedik, vatan, millet sağ olsun. Suçsuz olduğumu bildiğim için adaletin er ya da geç tecelli edeceğine inanıyordum” diye konuştu.

OHAL Komisyonu’nun görevine iade kararı verdiği Sermaye Piyasası Kurulu’nda (SPK) görevli Mustafa Kalkan ise çifte mutluluk yaşıyor. Kalkan, ikinci çocuğunun dünyaya geldiği günlerde göreve iade edildiği haberini aldı. Çocuğuna “Muhammed Furkan” ismini veren Kalkan, “Ailemize bereket getirsin diye çocuğuma ‘Muhammed’ ismini koyduk. Kararın çocuğumuzun doğduğu zamana denk gelmesi bizi daha da mutlu etti. OHAL Komisyonu’ndan ve Komisyonun kurulmasını sağlayan devlet büyüklerimizden Allah razı olsun” diye konuştu. Çok zor bir süreçten geçtiklerini ancak ülkenin durumunun bundan daha da önemli olduğu ifade eden Kalkan, “OHAL Komisyonu sayesinde devlet mağduriyetleri gideriyor. Doğrunun er ya da geç ortaya çıkacağını bildiğimizden sabırla süreci bekledik” dedi.

Bizlerde kamudan ihraç edilen tüm masumların suçlulardan ayıklanarak görevine iade edileceğini tüm mağduriyetlerin OHAL Komisyonu eliyle devletimizce giderileceğini kesin bir dille tüm mağdurlara duyurmak isteriz.

Önümüzdeki günlerde açılacak Takip Sistemi ile başvuruların akibetine yönelik bilgi edinmekte mümkün olacak.

Devletimiz hain fetö kalkışması sonrası çok zor şartlardan geçmektedir. Hatalı işlemlerin düzeltileceğine kesin bir dille inanıyoruz. Bu vesile ile OHAL Komisyonu çalışanlarına kolaylıklar diler çalışmalarında daha hızla hareket etmeleri masumları travmadan kurtarmaya katkı sunacağını belirtmek isteriz.

Masumlar korkmasın Suçlular Korksun.

 

Yeni Şafak’ın haberinin tam metnine ulaşmak için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*