Anne, Baba, Eş, Kardeş Olmak İrtibat mıdır?

Başta hükûmetimiz ve siyasi irade olmak üzere Devletimizin tüm organları hain FETÖ mensuplarını Yüce Devletimizin kılcallarından söküp atmak için gereken çabayı göstermektedir. Gerek FETÖ’nün hücresel yapılanma sistemi ve takiyye uygulaması ve gerekse Devletin üst ve kritik yerlerinde yuvalanması nedeniyle mücadelede zorluklar yaşandı, bazı yanlışlıklar yapıldı. Yapılan işlemlerin yüzde yüz doğru olmadığı zaten yetkililerce defalarca söylendi.

15 Temmuz hain ve kanlı darbe girişiminden bu yana yüz binin üzerinde kamu görevlisi herhangi bir sebep bulunarak KHK’larla ihraç edildi. Tabi ki ihraç edilenlerin hepsi masum olmadığı gibi suçlu da değil. Hele bir kesim var ki sade ve sadece ailesinde ihraç olan bir yakınının varlığı sebebiyle görevi sonlandırıldı, itibari elinden alındı. Hiçbir hukuk sisteminde, bir kişi başkasının suçu nedeniyle yargılanamaz, cezalandırılamaz ve dahi soruşturulamaz. Bu kural hem modern hukuk sistemlerinin ve hem de iman ettiğimiz yüce dinimizin kuralıdır. Peygamberimiz Veda Hutbesinde bu husus yoruma yer bırakmayacak şekilde hükme bağlamıştır. Bu hüküm aynı zamanda Yüce Allah’ın hükmüdür. Yakın akrabası nedeniyle ihraç edilmek bugün ikincil sorunmuş gibi gözükse de binlerce kişi bu durumdan mağdur olmuştur. Ayrıca bu kişilerin sonraki nesilleri yakın gelecekte Aziz Milletimize hizmet için Devlet kapısını çaldıklarında güvenlik soruşturmasından geçemeyip, son derece eğitimli, üretken ama küskünler ordusuna eklenecektir. Kartopu misali bu sorun büyüyecek yeni sosyal ve toplumsal sorunları beraberinde getirecektir.

Netice ve çözüm olarak OHAL Komisyonu tarafından alınacak bir karar ile yakınları sebebiyle ihraç edilen kişiler öncelikle incelenmeli, Türk Medeni Kanunu konusuna giren aile ilişkileri İRTİBAT olmaktan çıkarılmalı, bu kişiler görevlerine iade edilerek mağduriyetleri giderilmelidir. Yine idare hukuku organlarının ya da bizzat idarenin kendisinin alacağı ilke karar ile bu tur ilişkiler irtibat olmakta çıkarılmalı, vatanına ve milletine hizmet edebilmek için yıllarca mürekkep yalamış masum bireyler ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için üretime dâhil edilmelidir.

 

Her türlü içeriğinin tüm telif hakları basvuruyorum.com’a aittir. Basvuruyorum.com sitesinde yer alan bütün yazılar, tasarım ve düzenlemelerimiz telif hakları 5846 numaralı yasa ile korunmaktadır. Bunlar basvuruyorum.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*