OHAL Komisyonu Takip Sistemine Yönelik Taleplerimiz

OHAL Komisyonu 19.01.2018 tarihinde bir duyuru ile başvurucuların başvuru durumlarını takip etmelerine imkan sağlayan bir sistemin Şubat ayının ilk haftasında açılacağı ilan etti.

Bu duyuruda;

Komisyona yapılan başvuruların safahatı hakkında başvuruculara bilgi edinme imkanı sağlamak amacıyla https://ohalkomisyonu.basbakanlik.gov.tr internet adresi üzerinden,  “OHAL Komisyonu Başvuru Takip Sistemi” uygulaması yazılımının tamamlanmasını müteakiben Şubat ayının ilk haftasında erişime açılacaktır.

Başvurucular, bu takip sistemi üzerinden giriş yaptıktan sonra “Başvurunuzun incelemesi devam etmektedir.” ya da “Başvurunuz hakkında verilen karar ilgili kuruma gönderilmiştir.” bilgilerini göreceklerdir.

Şekilde bir izahat bulunmaktadır.

 

OHAL Komisyonu kararlarını bir kenara bırakın ohal komisyonu kelimesinin geçtiği haberleri bile anlık takip eden masumlara katkı sunmak için aşağıdaki taleplerimizin OHAL Komisyonu yetkililerince dikkate alınmasını talep ediyoruz.

Devletimiz OHAL Komisyonu eliyle tüm hataları düzelecektir. Buna inancımız tamdır.

 

 

 

İSTEK ve ÖNERİLERİMİZ

OHAL Komisyonu Takip Sistemi Sonuç Ekranı

Dosyanız incelenme aşamaları devam etmektedir. Dosyanız aşağıdaki işlem aşamasında bulunmaktadır. Şeklinde seçenekleri barındırabilir.

İşlem Aşamaları:
1. Evrak tasnifi yapılıyor.
2. Alt Komisyon incelemesi (Ön inceleme)
3. Raportör Değerlendirme Raporu yazıyor.
4. Üst Komisyon incelemesi devam ediyor.
5. Başvurunuza ait karar ilgili kuruma gönderilmiştir. (Tarih Belirtilebilir)
6. Başvurunuz KABUL/RET edilmiştir. (Kararın yönü)

İlave olarak, karar verildiği anda ve sisteme bu bilgi girildiğinde başvurucuya SMS bilgilendirilmesi yapılması dosya sonucu bekleyen vatandaşlara katkı sunacaktır.

Başvuruyorum.com Forum Ahalisi Masumlar

 

Her türlü içeriğinin tüm telif hakları basvuruyorum.com’a aittir. Basvuruyorum.com sitesinde yer alan bütün yazılar, tasarım ve düzenlemelerimiz telif hakları 5846 numaralı yasa ile korunmaktadır. Bunlar basvuruyorum.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz.

1 yorum

  1. Bahsettiğiniz talepler yerinde ve olması gereken şeylerdir. Fakat bu şekilde açık bilgi vermemeyi kasıtlı olarak yaptıklarını düşünüyorum. Kabul/red sonucunu bile yazmayacaklarını açıkça beyan ediyorlar. Bu takip sisteminin şeffaf ve tarih belirtmeleri gerektiğinin üzerine gidilmeli.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*